Priser

Priser er gældende fra 01-02-2022

YDELSEPRIS EKSKL. MOMSPRIS INKL. MOMS
Svendetime (VVS, kloak)496,00,-620,00,-
Svendetime (VVS, kloak) Når kunden selv har købt materialerne556,00,-695,00,-
Svendetime (VVS, kloak) (Udkald) 
Hverdage mellem kl. 16.00 - 07.30 samt weekend fra fredag kl. 15.00 til mandag kl. 07.30.
720,00,-900,00,-
Servicebesøg (under 1 time)380,00,-475,00,-
Voksenlærling348,00,-435,00,-
Lærlingetime (1. års)148,00,-185,00,-
Lærlingetime (2. års)220,00,-275,00,-
Lærlingetime (3. års)284,00,-355,00,-
Lærlingetime (4. års)348,00,-435,00,-
Gasmand/Oliemand/Kølemontør550,00,-687,50,-
Gasmand/Oliemand/Kølemontør (Udkald) 
Hverdage mellem kl. 16.00 - 07.30 samt weekend fra fredag kl. 15.00 til mandag kl. 07.30
820,00,-1.025,00,-
Tilkald gas uden serviceaftale680,00,-850,00,-
Kvælstofpåfyldning150,00,-187,50,-
Røggastest (olie/gas)35,00,-43,75,-
Værkstedstime516,00,-645,00,-
Maskintime (2 tons)604,00,-755,00,-
Maskintime (9,5 tons)704,00,-880,00,-
Minilæsser595,00,-743,75,-
Sikkerhedsmateriel, lille (pr. dag)564,00,-705,00,-
Sikkerhedsmateriel, stor (pr. dag)764,00,-955,00,-
Maskintime 25T784,00,-980,00,-
Dagstillæg ved brug af div. småmateriel128,00,-160,00,-
Kloakrenser, lille (pr. dag)300,00,-375,00,-
Kloakrenser, stor (pr. dag)380,00,-475,00,-
Kloakinspektion eksl. aktuel timeforbrug900,00,-1.125,00,-
Sondeafgift900,00,-1.125,00,-
Miljøtillæg Påsættes alle fakturaer75,00,-93,75,-
Km-pris
For alle kørte km for arbejde udført udenfor radius af 20 km. Hertil kommer timeløn fra der køres fra værkstedet.
4,755,94,-

Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl.